top of page
BEST YDS WEB.jpg

Uzman BEST Dil Okulları Kadrosuyla YDS Çok Kolay!

Bildiğiniz üzere YDS (Yabancı Dil Sınavı) doktora /sanatta yeterlik adayları ile yüksek lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerin girebilecekleri yabancı dil sınavıdır. KPSS ile personel alan bazı kurumlar bu sınavdaki puanı istemektedirler . Devlet Memurları için bu sınavdan aldıkları yüksek puanlar için dil tazminatı da vardır.Tüm bu imkanlardan yararlanabilmek için YDS sınavından yeterli puan almanız gereklidir . YDS sınavında yüksek skor yapmanız için odaklanmış bir eğitim kurumu olarak BEST Dil Okulları sizi YDS Hazırlık Programına davet ediyor.Sınavdan 1 gün öncesine kadar devam edecek olan bu program ile hedeflerinize bir adım daha yaklaşın ! Hem de BEST Dil Okulları güvencesi ile...

 

BEST Dil Okulları Uzman Öğretim Kadrosu

BEST Dil Okulları öğretim kadrosu; YDS sınavına tüm yönleriyle hakim, sınavın içerdiği okuma, yazma, konuşma ve dinleme/anlama becerileriyle donanmış, çağdaş sınavlara hazırlık öğretim yöntemlerini bilen ve bu yöntemleri en iyi biçimde uygulayabilecek bilgi ve becerilere sahip uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmen Kadrosu, konularında uzman bireylerce seçilmekte ve aday BEST Dil Okulların'da görev yapmaya başlamadan önce, yabancı dil öğretimindeki alan bilgisi ve becerisini ölçen bir dizi yazılı ve sözlü sınava alınmaktadır.Yabancı eğitmen adayları da, tabi tutuldukları bilim sınavında başarılı oldukları takdirde, "BEST Dil Okulları Train the Trainer" programından sonra derslere girebilmektedirler.

 

BEST Dil Okulları YDS Kursları Kimler İçin?

• Doktora/sanatta yeterlik adayları

• Lisans programı mezunları

• Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler

• YDS sınavına hazırlanan devlet memurları

• TUS / DUS Sınavına hazırlananlar

• YDS'ye hazırlanan tüm bireyler

 

Sıkça Sorulan Sorular
Başvuru evrakını nereden alabilirim?

YDS'ye katılmak isteyen adaylar başvuru evrakını ülkemizde ve KKTC'deki istedikleri üniversite/yüksek teknoloji enstitüsü rektörlüklerinden alabilirler.

 

Sınav için ne kadar ücret yatırmam gerekiyor?

Kılavuz ve başvurma ile sınav ücreti her dönem için yeniden belirlenmekte ve ilgili dönemin kılavuzunda belirtilmektedir.

 

Başvurma Belgesini nereye teslim edeceğim?

Adaylar Başvurma Belgesi ile sınav ücretini yatırdıklarını gösteren Sınav Ücreti Banka Dekontunu, Başvuru Evrakını aldıkları üniversite/yüksek teknoloji enstitüsü rektörlüğüne teslim edeceklerdir.

 

Sınav ne zaman yapılacaktır?

Sınav Nisan ve Eylül aylarında olmak üzere senede iki kez, yapılacaktır.

Sınav tarihi; ilgili dönemin YDS Kılavuzunda, basın-yayın organları ve BEST Dil Okulları internet sayfasındaki basın duyuruları ile ilgililere duyurulmaktadır.

 

Almanca, Fransızca ve İngilizce'nin dışında başka bir dilden sınava girmek istiyorum, ne yapabilirim?

Bu üç dilin dışında yabancı dil sınavı açılmasına ÖSYM karar verir.

 

TOEFL ve IELTS sonuçları YDS yerine kullanılabilir mi?

Uluslararası düzeyde merkezi olarak yapılan yabancı dil sınavlarının YDS'ye denklikleri ÖSYM tarafından belirlenmektedir.

 

Bireysel Eğitim Danışma Merkezi

BEST Dil Okulları bünyesinde, kursiyerlerin her türlü soru ve cevaplarına yardımcı olan, tüm bilgi akışını sağlayan, kursiyer yoklamalarını takip eden, eğitim kurumumuzu tanıtan, gelişim raporlarını takip eden, eğitim materyalleri (kitap, dergi, broşür, testler) ile ilgili düzenlemeleri yapan, bireysel eğitim danışmanları bulunur. Her kursiyer ile birebir ilgilenmek üzere hazır bulunan bireysel eğitim danışmanları, eğitim süresince kursiyerlerimiz için her türlü lojistik desteği vermektedir. 

bottom of page