top of page
BEST DIŞ WEB.jpg

BEST Dış Ticaret Uzmanlığı Yerli ve Yabancı Şirketler İçin;
 

Global ekonomideki hızlı değişim, uluslararası ticaretin her geçen gün artması, internetin günlük ticarette yerini alması ve dünyanın bir her yerine internet üzerinden anında ulaşılabilmesi dış ticaret açısından önemli gelişmelerdir.

 

Söz konusu gelişmeler, hem işletmelerin dış ticaret departmanlarında görev alacak profesyonel uzmanlara olan ihtiyacı arttırmış, hemde bireysel anlamda dış ticaret üzerine kendi işini kurmak isteyen girişimcilere mükemmel fırsatlar sunmaya başlamıştır.

 

Bu programı tamamladığınızda; yurtdışındaki işletmelerle dış ticaret yazışmalarını yapabilecek, akreditiflere göre ilgili tüm dökümanları hazırlayabilecek, gümrükleme işlemlerini ilgili mevzuata göre yürütebilecek, ulusal ve uluslararası bazda deniz-hava-karayolu ile nakliye işlemlerini  gerçekleştirebilecek, e-ticarete ilişkin temel fonksiyonları edinmiş olacaksınız.

 

Mezun etmiş olduğu kursiyerleriyle bu yükselişe ivme kazandıran BEST Dil Okulları; Bu amaçla hazırlamış olduğu eğitim modeliyle bu ihtiyaca tam anlamıyla karşılık vermiş olup, çeşitli sektörlere tüm bu özellikleri barındıran alanında tam donanımlı Dış Ticaret Uzmanı yetiştirmeye devam etmektedir.

 

Mesleğin Genel Tanımı

 

Dış Ticaret Uzmanlığı; işletmelerin kendi ürünlerinin tanıtımını yaparak ve imajının korunmasını sağlayarak, marka bağımlılığı yaratmak aynı zamanda satışlarını ve piyasa payını arttırmak amacıyla ithalat ve ihracat için gerçekleştirdikleri sözlü, yazılı, görsel etkinlikler bütünüdür.

 

BEST Dil Okulları Dış Ticaret Kursları Kimler İçin?

 

- En az Lise mezunu olan,

 

- Yurtdışı pazarlara açılarak ithalat - ihracat yapmak isteyenler

 

- Dış Ticaret deparmanlarında kariyer yapmak isteyen,

 

- Mesleğinde kendisini geliştirmek isteyen,

 

- Kendi işini kurarak ithalat ve ihract yapmak isteyenler

 

Uygulanan Eğitim Teknolojisi

 

Katılımcılar eğitimleri boyunca, bireysel gelişimlerine ve kariyer planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla, sektörün önde gelen isimlerinden meslekleriyle ilgili dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgiler alırlar. Teorik bilgilerin aktarımı, iletişimsel eğitim teknikleri, projeksiyon cihazlarının kullanımı ve görsel materyaller ile desteklenir. Böylelikle katılımcılar BEST Dil Okulların'da sadece teorik değil aynı zamanda pratik eğitim alma imkânına da sahip olurlar.

 

Eğitim Materyalleri

 

Eğitim; BEST Dil Okulları uzman öğretim kadrosu tarafından hazırlanmış olan "Dış Ticaret" ders notlarıyla verilir. Hazırlanan eğitim materyali kursiyerlerin rahatlıkla ve zevkle takip edecekleri eğitim dizaynına sahip olup, özellikle her ünite sonundaki kısa egzersizlerle bilgiler sürekli pekiştirilmektedir. Ders notlarının yanı sıra sektörel yayınlar, görsel ve işitsel materyallerle güncel bilgiler kursiyere aktarılır. 

bottom of page