top of page
BEST TOEFL- IELTS WEB.jpg

Uzman BEST Dil Okulları Kadrosuyla TOEFL'da Yüksek Skor Çok Kolay!

 

TOEFL (Test of English as a Foreign Language], merkezi New Jersey, Princeton'da olan ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan ve idare edilen, öğrencilerin uluslar arası ingilizce seviyelerini ölçmek ve belgelendirmek için oluşturulmuş, İBT (Internet Based Test) internet tabanlı sınav sistemidir.

 

Günümüzde küresel iletişimin ortak dili olan İngilizce'yi bilmek birçok kültürü bir araya getirmekte ve iletişimde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bugün İngilizce'nin bize sağladığı olanaklar hem akademik hem de ticari yaşamı oldukça kolaylaştırmaktadır. Uluslararası platformda akademik ya da ticari açıdan önemli bir yer edinebilmek ve rakiplerinizden bir adım önde olmak için İngilizce bilginizi uluslararası alanda geçerli olan Test Of English as a Foreign Language (TOEFL İBT) sınavı ile belgeleyebilirsiniz. İngilizce bilgisini belgelendirmek isteyen her yaştan adaylara yönelik TOEFL İBT hazırlık programıyla BEST Dil Okulları, sizi hedeflerinize en etkin yöntemlerle ulaştırmaktadır.

 

Özellikle uluslararası işletmelerin İK bölümlerinin talep ettiği TOEFL Belgesi, yurtdışında lisans üstü programlara katılmak veya öğrenimini yurtdışında devam ettirmek isteyen bireyler için de büyük önem taşıyor. Söz konusu sınava BEST Dil Okulları ile hazırlananlar, yüksek skor yapmaya odaklanıyorlar. Siz de TOEFL hedefinizeBEST Dil Okulları ile ulaşın !

 

BEST Dil Okulları Uzman Öğretim Kadrosu

 

BEST Dil Okulları öğretim kadrosu; TOEFL sınavına tüm yönleriyle hakim, sınavın içerdiği okuma, yazma, konuşma ve dinleme/anlama becerileriyle donanmış, çağdaş sınavlara hazırlık öğretim yöntemlerini bilen ve bu yöntemleri en iyi biçimde uygulayabilecek bilgi ve becerilere sahip uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmen Kadrosu, konularında uzman bireylerce seçilmekte ve aday BEST Dil Okulların'da görev yapmaya başlamadan önce, yabancı dil öğretimindeki alan bilgisi ve becerisini ölçen bir dizi yazılı ve sözlü sınava alınmaktadır. Yabancı eğitmen adayları da, tabi tutuldukları bilim sınavında başarılı oldukları takdirde, "BEST Dil Okulları Train the Trainer" programından sonra derslere girebilmektedirler.

 

BEST Dil Okulları TOEFL Kursları Kimler İçin?

 

• Yurt içi ve yurt dışında Lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi yapmak iste

• Yurtdışında bir işte çalışmak isteyen,

• Mesleğinde yükselmek isteyen,

• İngilizce bilgisini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen,

• İngilizce yeterlilik belgesi ile çalıştığı kurumda dil tazminatı almak isteyen

• Yabancı sermaye ortaklı işletmelerde kariyer yapmak isteyen tüm bireylere yönelik olarak hazırlanmıştır.

 

Sıkça Sorulan Sorular
TOEFL IBT Hazırlık Programı için seviye tespit sınavına girmem gerekli mi?
Evet. TOEFL IBT hazırlık programına başlamak isteyen adaylar, en verimli şekilde İngilizce seviyelerine göre ilgili gruplara yerleştirilecektir. Seviyenizin doğru tespiti için bu sınava girmeniz gereklidir.
 
TOEFL IBT Hazırlık Programı'nın içeriği nedir?
Program yeni uygulanıyor olan TOEFL IBT test sistemine ve bu sistemin gerekliliklerine yönelik alanında deneyimli eğitmenler tarafından oluşturuluyor. Program kişinin akademik düzeyde 4 ana dil becerisini geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda ileri seviyede kelime bilgisi kazandırmayı da amaçlamaktadır. TOEFL hazırlık süresince pratik ağırlıkta olan derslerde kimi zaman öğrencileri daha iyi motive etmek ve sınava hazırlamak aynı zamanda da onların gelişimlerini takip etmek amaçla yapılan periyodik testler mevcuttur.
 
TOEFL IBT Hazırlık Programına katılabilmek için önerilen seviye nedir?
Programa katılabilmek için kişinin sözel ve yazısal anlamda iyi bir alt yapıya sahip olmasını gerektiriyor. Dolayısı ile TOEFL'dan yüksek bir skor yakalamak isteyen her adayın temelini kuvvetlendirmesi tavsiye ediliyor.
 
Öğretmen seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?
TOEFL IBT programında görev alan tüm eğitmenler TOEFL Hazırlık programında uzman kadrolardan oluşmaktadır.
 
TOEFL IBT sınav ücreti ne kadar?
Sınav Ücreti 155 USD'dir. ( Sınav ücretleri o günün koşullarına göre değişebilir. )
 
TOEFL IBT sınavına nasıl başvurabilirim?
TOEFL IBT'ye www.TOEFL.org sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken yanınızda bir kredi kartı, nüfus cüzdanı (ehliyet/pasaport) bulunmalıdır. Veya Telefon ve Posta yoluyla başvuru yapabilirsiniz.
 
Sınav sistemi neden değişti?
Yeni sınav sistemi üniversitelerin öğrencilerin akademik ortamda İngilizce kullanma yeteneğini daha iyi ölçecektir. Yeni konuşma bölümü İngilizce konuşma yeteneğini ölçer ve yeni yazma konuşma bölümü birden fazla kaynaktan alınan bilgiyi birleştirme ve iletme becerisini ölçer.
 
Örnek sınava girip sınav sonucu öğrenmek mümkün mü?
Evet. www.ets.org/TOEFLpractice sitesinde TOEFL Practice Online bölümünde örnek sınav mevcuttur. Ücretsiz olarak online sisteme katılıp konuşma örneklerine ulaşabilirsiniz. Kredi kartı ile 20 USD karşılığında deneme sınavı olabiLir ve Reading, Listening, Writing bölümleri için sonuçlarınızı hemen öğrenebilirsiniz.
 
Sınav nerede olacak?
Yeni sınav internet tabanlı test merkezlerinde belirlenmiş tarihlerde yapılacaktır. BEST Dil Okulları Kayseri ve İzmir şubeleri test merkezi olarak onaylanmış ve TOEFL IBT sınav merkezi olarak belirlenmiş olan tarihlerde sınav yapmaktadır. Sınav tarihlerini şubelerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Test merkezleri ile ilgili bilgiyi www.ets.org/TOEFL adresinden edinebilirsiniz.
 
TOEFL sonuçları nerelerde geçerlidir?
90'dan fazla ülkede 5000'den fazla üniversite TOEFL sonuçlarını kabul etmekte ve TOEFL'ı dünyada en çok kabul edilen İngilizce yeterlilik sınavı olarak görmektedir.
 
Örnek sınav edinebilmem mümkün mü?
Evet. www.ets.org/TOEFL sitesinden ücretsiz olarak örnek sınavlar edinebilirsiniz.
 
BEST Dil Okulları TOEFL Hazırlık Programları Ve Uygulanan Metodlar
 

STANDART TOEFL İBT PROGRAMI KURSIYER PROFILI:

BEST Dil Okulları Standart TOEFL IBT eğitim programına katılacak olan kursiyerlerin minimum Intermediate ya da Upper-lntermediate seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Standart TOEFL IBT programında İngilizce seviyesi iyi düzeyde olan adaylar, ingilizceyi sınava yönelik aktif olarak kullanabilmek, gerekli olan test tekniklerini edinebilmek, hızlı ve kolay yoldan soruların çözümüne ulaşabilmek, dinlediğini anlayabilmek, düşüncelerini yazıya anlaşılır ve kuralına uygun şekilde dökebilmek, İngilizce konuşabilmek ve etkin bir şekilde kullanabilmek, okuduğunu anlayabilmek için kapsamlı bir eğitim görürler. Bu nedenle kursiyerin İngilizce bilgisinin yeterli seviyede olması gerekmektedir.

 

TAM YIL TOEFL İBT EĞITIM PROGRAMI KURSIYER PROFILI:

BEST Dil Okulları Tam Yıl TOEFL IBT eğitim programına katılacak olan kursiyerler Beginner, Elementary, Pre-lntermediate seviyelerinden birine sahip olabilirler. Bu durumda kursiyer seviyesine göre öncelikle İngilizce bilgisini geliştirebileceği eğitim programlarına katılır. Gerekli olan eğitimleri aldıktan ve Intermediate veya Upper-lnermediate seviyesine ulaştıktan sonra standart TOEFL IBT eğitim programına katılabilirler. Gerekli bilgi ve edinimleri kazanan kursiyerler Standart TOEFL IBT eğitim programına katılarak sınava yönelik eğitimlerini de alarak tamamlamış ve sınava hazır hale gelmiş olurlar.YDS'ye katılmak isteyen adaylar başvuru evrakını ülkemizde ve KKTC'deki istedikleri üniversite/yüksek teknoloji enstitüsü rektörlüklerinden alabilirler.

 

Programlar Sırasında Uygulanan Aktiviteler

 

BEST Dil Okulları KÜTÜPHANESİ Kursiyerlerimiz ingilizce bilgilerini daha da ileri bir düzeye çıkarmak için güzel bir ortam bulabilmektedirler. BEST Dil Okulları Kütüphanesinde bulunan kaynaklar çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik kursiyerlerin dil seviyelerine göre tasnif edilmiş hikayeler, roman türü İngilizce kitaplar ile Time, Newsweek dergileri, Turkish Daily News, Harold Tribune gibi günceli yansıtan yazılı basın örneklerini de kapsamaktadır. Rahat bir atmosfere sahip olan kütüphanemizde kursiyerlerimiz hem dinlenebilmekte hem de bilgi seviyelerini artırmaktadır.

GRAMMAR CLUB'taki süreçte, haftanın belli günlerinde belli seviyelere uygun gramer çalışmalarıyla, kursiyerler İngilizce dil bilgisindeki açıklarını ve eksikliklerini kapatmaktadırlar.

ETÜD aktivitesinde kursiyerler, ders içinde anlayamadıkları konuları, eğitmenleriyle tekrar etme fırsatını bulurken aynı zamanda, verilen ev ödevlerine de eğitmenleriyle çalışabilirler.

AKTİVİTE DUYURULARI Kursiyerler; aktiviteleri, sınıf panolarına asılan "Activity Schedule" tablolarından takip edebilirler.

 

Bireysel Eğitim Danışma Merkezi

BEST Dil Okulları bünyesinde, kursiyerlerin her türlü soru ve cevaplarına yardımcı olan, tüm bilgi akışını sağlayan, kursiyer yoklamalarını takip eden, eğitim kurumumuzu tanıtan, gelişim raporlarını takip eden, eğitim materyalleri (kitap, dergi, broşür, testler) ile ilgili düzenlemeleri yapan, bireysel eğitim danışmanları bulunur. Her kursiyer ile birebir ilgilenmek üzere hazır bulunan bireysel eğitim danışmanları, eğitim süresince kursiyerlerimiz için her türlü lojistik desteği vermektedir. 

bottom of page