top of page
BEST SP WEB.jpg

Yerli Ve Yabancı İşletmeler İçin

 

Çeşitli sektörlerdeki işletmelerin kendilerini veya ürettikleri mal ya da hizmetleri tüketiciye en iyi şekilde duyurmak ve rakiplerinden bir adım önde olabilmek içinen rekabetçi pazarlama ve satış kadrolarını kurmaları gerekiyor.

Günümüzde tüketicilerin daha bilinçli olması, sürekli iletişim içerisinde bulunmaları ve yapılan pazarlama faaliyetlerinin sınırlı bir bölümüne tepki gösterdikleri de göz önüne alınırsa, pazarlama ve satış çalışmalarının büyük dikkat ve profesyonellik içerisinde yürütülmesi gerekmektedir. Bu nedenle; işletmeler, pazarlama ve satış sektöründeki gelişime ve önemine paralel olarak yaratıcılık yönü güçlü olan, İngilizce bilen, bilgisayar kullanabilen pazarlama ve satış uzmanlarına gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Krizlere karşı en dayanaklı birimlerden biri olan pazarlama ve satış kadrolarını bu programla yetiştirmeyi amaçlayan BEST Dil Okulları, program sonunda başarılı olan adaylara verdiği Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikası ile ileride öğretim görevlisi olma yolunu da açıyor.

Mezun etmiş olduğu kursiyerleri ile bu yükselişe ivme kazandıran BEST Dil Okulları, 1994 yılından bu yana, bu amaçla hazırlamış olduğu eğitim modeliyle bu ihtiyaca tam anlamıyla karşılık vermiş olup, hazırlamış olduğu eğitim modeliyle çeşitli sektörlere tüm bu özellikleri barındıran alanında tam donanımlı personeller yetiştirmeye devam etmektedir.

 

Mesleğin Genel Tanımı

 

Pazarlama ve satış uzmanları - yöneticileri - danışmanları; pazarlama ve satış hedeflerinin belirlenmesinde gerekli çalışmaları yaparak bütçeleyebilen, şirket üst düzey yönetimiyle yakın mesafe çalışan, müşteri ve saha yöneticilerine yön veren, tüm pazarlama aktivitelerini planlayabilen, satış kanallarından gelen bilgiler doğrultusunda pazarlama planını revize eden, satış ekibini yönlendiren -eğiten - motive eden, pazarlama ve satış kanallarını düzenli olarak takip eden uzmanlardır.

 

BEST Dil Okulları Satış ve Pazarlama Uzmanlık Kursları Kimler İçin?

 

• En az Lise mezunu olan• Yaratıcılık yönü güçlü olan,

• Pazarlama ve satış uzmanlığı sektöründe kariyer yapmak isteyen,

• Mesleğinde kendisini geliştirmek isteyen,

• Pazarlama ve satış departmanlarında üst düzey yönetim sorumluluğu hedefleyen

• Kendi işini kurmuş tüm girişimciler

 

Uygulanan Eğitim Teknolojisi
 

Katılımcılar eğitimleri boyunca, bireysel gelişimlerine ve kariyer planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla, sektörün önde gelen isimlerinden meslekleriyle ilgili dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgiler alırlar. Teorik bilgilerin aktarımı, iletişimsel eğitim teknikleri, projeksiyon cihazlarının kullanımı ve görsel materyaller ile desteklenir. Böylelikle katılımcılar BEST Dil Okulların 'da sadece teorik değil aynı zamanda pratik eğitim alma imkânına da sahip olurlar.

 

Eğitim Materyalleri

 

Eğitim; BEST Dil Okulları uzman öğretim kadrosu tarafından hazırlanmış olan "Satış ve Pazarlama" ders notlarıyla verilir. Hazırlanan eğitim materyali kursiyerlerin rahatlıkla ve zevkle takip edecekleri eğitim dizaynına sahip olup, özellikle her ünite sonundaki kısa egzersizlerle bilgiler sürekli pekiştirilmektedir. Ders notlarının yanı sıra sektörel yayınlar, görsel ve işitsel materyallerle güncel bilgiler kursiyere aktarılır. 

bottom of page